Showing posts with label Nuotykiai JAV. Show all posts
Showing posts with label Nuotykiai JAV. Show all posts

Friday, August 10, 2007

Critical Mass Minneapolyje, MN


Critical Mass (Kritinė Masė) - (Lietuviškai) Dažniausiai paskutinį mėnesio penktadienį vykstantis įvykis, kai visi visame pasaulyje dviratininkai išvažiuoja kaip didžiulė masė į didmiesčių gatves. Taip visiškai paraližuodami eismą keletui valandų. Šiame masiniame dviračių žygyje turėjau galimybę sudalyvauti ir aš.

Paskutinį liepos penktadienį Louring Parke (MN) apie 5 pm pradėjo rinktis dviratininkai. Iš pradžių po vieną, po du, vis daugėjo dviratininkų aplink Parke esantį fontaną. Po pusvalandžio jų jau buvo begalės. Net nemėginau skaičiuoti, nes tikriausiai skaičių būčiau pametęs kelis kartus. Tikriausiai pats nuostabiausias dalykas yra tai, kad niekas labai nereklamuoja šio renginio. Visi tiesiog žino, kad kiekvieną paskutinį mėnesio penktadienį Louring Parke renkasi visi į Critical Mass. Susirenka begalės įvairiausių skirtingų dviračių šeimininkų.



Bet visus juos vienija - meilė dviračiams :). Dviratukų taip pat galima įvairiausiu pamatyti. Kas atvažiuoja su senu, 70-tų cruiser'iu , kas su patobulintu rankų darbo dviratuku.



Kol visi rinkosi, mano bendradarbiai iš "Re-cycle" nemokamai tepė, veržė stabdžius, tiesino ratlankius visiems norintiems. Susirinko apie 500 dviratininkų (mėginu spėti). 6 pm dviračių divizija pradėjo savo žygį. Išvažiavome į pagrindinę Downtown'o gatvę ir visiškai paralyžiavome eismą.



Linksma buvo stebėti pasimetusių vairuotojų veidus, kai jie nieko nesuprasdami iš kur čia tiek dviračių, akis išspoginę stebėjo visa tai, niekur nebegalėdami toliau važiuoti. Tikriausiai tądien daugeliui teko vėluoti namo :) Pasitaikė žinoma ir pasipiktinusių vairuotojų, kurie mėgino vistiek važiuoti tiesiai per minią, tačiau jiems tuoj pat kelią užstodavo bent vienas dviratininkas iš minios ir neleisdavo niekur važiuoti, kol Kritinė Masė nepravažiuos.



Įdomūs jausmai užlieja jaučiant, kad esi dalis šios nesustabdomos jėgos, masės, kuri šį penktadienį užliejo gatves. Labai gerai nuteikia žmonių palaikymas. Švilpė, mojavo mums. Ne visi vairuotojai buvo pikti, kiti su šypsenomis stovėdavo ir kantriai laukdavo, kol mes pravažiuosime. O mes linkėjome visiems "Happy Friday".

Dar vienas įdomus dalykas, kad niekada nėra nustatyto Critical Mass žygio maršruto. Priekyje važiuojantys dviratininkai diktuoja miniai maršrutą, ir kiekvieną kart, vis naujas maršrutas.



O kryžkelėse retkarčiais įsukas dviračių uraganas. Ir besisukantį uraganą lydi šūksniai "Who's streets?" ir minia atsako "Our streets" ir visi pajuda kuria nors linkme.



Critical mass pasivažinėjimas trunka ilgai.. aš pasitraukiau po 4 valandų važiavimo, kai pravažiavome netoli mano kvartalo. Ir dviratininkų jau buvo likę tik apie 50. Ir jau iš paskos kelios policininkų mašinos sekė :) Bet draugiški policininkai čia valstijose.

Šis kiekvieną mėnesį vykstantis reiškinys turi ir savo pradžią. Tokius dviratininkų pasivažinėjimai prasidėjo San Franciske, ir žinoma viena iš pagrindinių idėjų atkreipti visų dėmesį į dviračius, kaip į miesto transporto priemonę. Dabar tai jau tapo tradicija, kuri puoselėjama kiekvieną mėnesį.



Ir paskutinis įdomus dalykas - nėra jokios oficialios organizacijos, žmogaus, judėjimo. Todėl ir atsakomybės neneša niekas...
------papildymas---- :)
Išsamus straipsnis su vis tiesa.
Šiek tiek pasitaisysiu - kritinė masė vyksta ir lietuvoje. Laukiu nesulaukiu kada galėsiu grįžęs sudalyvauti.
http://www.dviratininkai.lt/phpBB2/viewtopic.php?t=2 - forumas apie viliuje vykusią kritinę masę.
whee - kritinė masė ir eilė troleibusų :D Vilniuje.


Kaip supratau, vilniaus policija nelabai suprato kas darosi, ir žinoma kaip lietuviams policininkams būdinga ėmėsi gaudyti "pažeidėjus" kelis sugavo ir nubaudė minimaliomis baudomis [Delfyje][Delfyje] . Et.. lietuva lietuva.. tau dar daug šiukšlių iš savęs išsivalyti reikia.. Nieko, mes tau padėsime.


Thursday, July 26, 2007

Audros apsuptyje

Ar kada nors maudėtės audros įkarštyje? Patikėkite - didžiulis malonumuas, ir adrenalino kiekis užplūsta visą kūną. Šiandien praturėjome audrą ežere. Didžiulis lietus ir stiprus vėjas. Niekas nemaniau, kad ežeras gali banguoti tokio dydžio bangomis, ir kad ateinantis lietus gali atrodyti kaip begalinė siena vis artėjanti į tave. Keisti jausmai apima, kai matai tokią didžiulę siena artėjant, ir žinant kad susidursi su ja. O buvo viskas taip...

Diena buvo paprasta, rami, laikas slinko lėtai. Kartu su manimi buvo Gandolos (itališko laivo) vairuotojas Maikas, ir dar viena mergina dirbanti valčių nuomoje (jos vardo nepamenu, nes ji labai tyli ir beveik nešneka). Žinojome, kad šiandien turi lyti. Nes visą savaitę karštis buvo begalinis, ir turėjo išsilyti. Nežinojome ko ir kada laukti. Ežeras ramiai leidosi skrodžiamas lengvo vėjo nešamų buriavimo mokyklos burlaivių. Ir staiga visi burlaiviai suskubo į ežero pakrantę tvirtinti burlaivių prie plūduriuojančių dokų. Pamažu prasidėjo sumaištis... Matėme ateinant lietų. Tačiau neatrodė jis taip grėsmingai.. Lyg įprasti lietaus debesys slinko link mūsų. Tačiau netikėtai iš debesų pasidarė siena, kuri ežero gale atrodė grėsmingai. Susižvalgėme su Maiku ir.. It's coming.. greitai uždariau valčių nuomos kambarėlio langus, užrakinau vienas duris ir pasileido pliaupti lietus, pakilo stiprus vėjas, kuris pradėjo blaškyti burlaivius, kurie beviltiškai mėgino prisišvartuoti. Po minutės vėjas burlaivius pradėjo vartyti. Keli burlaiviai apsivertė prie pat kranto. Nieko nelaukę pasinėrėme su visais rūbais į ežero bangas. Mėginome atversti vėjo ir bangų blaškomą laivelį, tačiau pastangos buvo bevaisės, vėjas per stiprus... nutempėme burlaivį į krantą.. O didžiuliai lietaus lašai pliekė iš dangaus.. Atrodo, kad viskas truko labai trumai.. Nors audra ir nebuvo ilga, ji truko apie pusvalandį. Laikas skriete praskriejo. Ir prisipažinsiu, man patiko :) gera adrenalino dozė užliejo kūną. Audrai rimstant vis dar mirkome keistai šiltame ežero vandenyje. Audra atėjo staiga, ir pasitraukė taip pat staiga. Ir vėl saulės spinduliai nusišypsojo pro debesų plyšius. Lyg veidrodis ežero vanduo apglėbęs laikė apverstus burlaivius, kuriuos pamažu buriavimo mokyklos mokiniai pritvirtino į vietas.

Tai buvo trečia mano audra, kurią pergyvenau prie Calhoun ežero :) ir kiekviena audra turėjo savitumo, kiekviena buvo kitokia. Pirmoji audra pasižymėjo ežerą varstančiais žaibais. Triukšmas lyg per karą.. tokio garso dar niekad nebuvau girdėjęs. Kiekvieną žaibą sekantį trenksmą buvo galima jausti. Visas kūnas suvirpėdavo. Tądien žaibas trenkė į burlaivio stiebą, kuris nuo mūsų apie 200m buvo. Įdomus patyrimas :)
Antroji audra ypatinga tuom, kad jai prasidėjus visi mirkome vandenyje ir tik sužaibavus už puskilometrio, kaip pamišusios antys lėkėme iš vandens. Sako, kad jei esi ežere, kai į jį trenkia žaibas, šiek tiek pasvyla visi plaukai, ir kvapas nekoks.. :) tačiau mūsų laimei nė vienas nepasiskrudino :) Žinoma kiekvieną audrą sekė gaisrinių ir policijos mašinų sirenos. Jie visada atskuba jei kur nors yra bent galimybė, kad galėjo nukentėti žmogus.

Tokie keistoki patyrimai mane aplanko svečiuojantis Amerikoje. Įdomu ką naujo atneš rytojus.


Wheel fun Rentals Valčių nuomos punktas.